Upis u 1. razred

Poštovani roditelji,

kako bi se izbjegli mogući nesporazumi, odlučili smo Vas informirati što je sve potrebno napraviti kako biste upisali dijete u prvi razred OŠ Pavleka Miškine.

Budući da smo u školskoj godini 2013./14., zbog nadogradnje i adaptacije škole, na različitim lokacijama, utvrđivanje psihofizičkog stanja djece prije upisa u 1. razred provodit će se u OŠ Petra Zrinskog, Krajiška 9.

Radovi na školi će završiti prije početka sljedeće školske godine tako da školsku godinu započinjemo na našoj lokaciji – Sveti Duh 24.

Potrebno je provjeriti koja je škola nadležna za Vaše područje grada. OŠ Pavleka Miškine obuhvaća sljedeće ulice:

·  Antunovac

·  Cerovac

·  Čičkovina

·  Domobranska

·  Drage

·  Dražice

·  Grabrovac

·  Ibrišimovićeva

· Ilica (od k. br. 198. do 258.)

·  Jaruga

·  Zamorski breg

·  Zamorski breg odvojak

·  Zatišje

Ako Vaša ulica nije na navedenom popisu, molimo obratite se Gradskom uredu za obrazovanje, kulturu i šport kako bi se informirali o nadležnoj školi za Vaše područje (škola ima pravo ne upisati dijete u školu ako slučaj nije u skladu sa Zakonom o odgoju i obrazovanju u osnovnoj i srednjoj školi (NN br. 87/2008)). U slučaju da biste ipak upisali dijete u OŠ Pavleka Miškine, potrebno je kontaktirati Vašu nadležnu školu, obaviti pregled kod njihove školske doktorice te napisati molbu za upisom u OŠ Pavleka Miškine (dostaviti osobno). Ako već imate djece koja su upisana kod nas u školi, nije potrebno pisati molbu i Vaše će dijete biti upisano.

U slučaju da je Vaša ulica na navedenom popisu, potrebno je javiti se nadležnoj doktorici školske medicine Ljiljani Tirić Čihoratić (Dom zdravlja, prilaz baruna Filipovića 11, tel: 01 / 3707 029) i dogovoriti termin kako bi se napravio pregled djeteta.

Nakon što ste napravili pregled, u Domu zdravlja dobit ćete letak s informacijama i kontaktom na koji se trebate javiti zbog dogovora oko dolaska na provjeru sposobnosti djeteta u školi koju će napraviti školska pedagoginja ili psihologinja. Provjera će se vršiti u poslijepodnevnim satima u OŠ Petra Zrinskog, Krajiška 9.

Dokumentacija koju je potrebno donijeti prilikom upisa u školu (preslike):

·        Rodni list

·        OIB

·        JMBG

·        Potvrda o prebivalištu za cijelu obitelj

·        Potvrda o zaposlenju (u slučaju da bi željeli upisati dijete u program produženog boravka)

·        Potvrda iz Centra za soc. skrb ili nadležnog ministarstva/ureda (u slučaju da pripadate nekoj do dolje navedenih kategorija koje imaju prednost upisa)

UPISI U PRVI RAZRED SU 12., 13. I 14. LIPNJA 2014. GODINE

Prednost pri upisu djeteta u produženi boravak ostvarujete ukoliko živite na nadležnom upisnom području te ako priložite potrebnu dokumentaciju; ostala mjesta popunjavaju se prema preostalim dostupnim mjestima. Kriteriji su sljedeći:

1. učenik čija su oba roditelja zaposlena,

2. učenik zaposlenog samohranog roditelja,

3. učenik čiji je roditelj invalid Domovinskog rata (drugi roditelj je zaposlen),

4. učenik s teškoćama u razvoju,

5. učenik bez roditelja ili zanemarenog roditeljskog staranja,

6. učenik koji živi u teškim zdravstvenim i socijalnim uvjetima,

7. učenik roditelja koji prima dječji doplatak

Za 2014./15. godinu planira se jedinstven mjesečni iznos sudjelovanja roditelja učenika u cijeni programa produženog boravka u iznosu od 200,00 kn (prehrana u školi naplaćuje se odvojeno). Olakšice u plaćanju za program produženog boravka imaju roditelji učenika koji pripadaju jednoj od slijedećih kategorija:

1.      dijete invalida (90 – 100%) – oslobađa se obveze plaćanja

2.      dijete invalida (60 – 80%) – plaća 50% iznosa

3.      dijete invalida (50% i manje) – plaća 75% iznosa

4.      treće i svako daljnje dijete u programu produženog boravka - oslobađa se obveze plaćanja

5.      drugo dijete u programu produženog boravka – plaća 75% iznosa

6.      dijete samohranog roditelja – plaća 75% iznosa

7.      dijete čija se obitelj koristi pravom na stalnu novčanu pomoć u sustavu socijalne skrbi – plaća 20% iznosa

Ako imate dodatnih pitanja obratite se na telefone škole

Mirna Lončar Jeić, pedagog 091/2770 701,

Kristina Čehil, psiholog 095/2770 704

ili putem e-maila: os-zagreb-014@skole.t-com.

« Travanj 2014 »